Anasayfa / Haberler / Konfederasyondan Haberler / 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 108. yılını kutladığımız bu gururlu günümüz, dünyaya karşı bağımsızlık tutkumuzun ilan edildiği bir gündür. Türk ve dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan ve dünya dengelerini değiştiren Çanakkale Savaşı, bir milletin bütün yokluklara rağmen kendinden kuvvetli olan orduları nasıl hüsrana uğratabileceğinin en büyük kanıtıdır.

 

Çanakkale Savaşı’nı kazandıran ruh, Mustafa Kemal Atatürk\'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde anlamını bulmaktadır. Savaşı sadece top tüfek savaşı olarak görenler Türk milletinin çelikten iradesi, vatan ve bağımsızlık aşkı karşısında eriyip gitmişlerdir. Çanakkale Savaşı yedisinden yetmişine bir milletin tek bir ideal uğrunda şahlanışının adıdır. Bu şahlanış Türk Devletinin sonsuza dek var olacağının da en büyük işareti olmuştur.

 

Bizler de bu kutsal vatan topraklarını bin bir zorluklara katlanarak, canlarını feda ederek bizlere bırakan ecdadımıza layık olabilmek için aynı ruhla, damarlarımızdaki kandan aldığımız kudretle mücadelemize devam edeceğiz.

 

Bu vesile ile bu vatan topraklarını bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu zamana kadar vatan savunmasında canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

BASK Yönetim Kurulu