Anasayfa / Haberler / Konfederasyondan Haberler / DEPREM TAZMİNATI ÖDEMELERİNE DAHİL EDİLMEYEN İLÇELER İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞI NA BAŞVURDUK
DEPREM TAZMİNATI ÖDEMELERİNE DAHİL EDİLMEYEN İLÇELER İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞI NA BAŞVURDUK

DEPREM TAZMİNATI ÖDEMELERİNE DAHİL EDİLMEYEN İLÇELER İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞI NA BAŞVURDUK

Resmi Gazetede yayınlanan 12.05.2023 tarih ve 7267 karar sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Deprem Bölgesinde çalışmakta olan kamu personellerine 06.02.2023 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere aylık tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine karar verilmiştir. İlgi yazıda geçen iller incelendiğinde 8 ilin tamamı bu kapsama dahil edilirken, bazı illerin yalnızca belirli ilçeleri kapsam dahiline alınmıştır.

 

Konfederasyonumuza gelen talepler doğrultusunda kapsam dışı bırakılan ilçelerde de yıkımın ve çalışma güçlüğünün olduğu, kadrosu kapsam dışı bölgede olup diğer bölgelerde görevlendirme olarak çalışan personellerin de bu tazminattan yararlanması gerekmektedir. Bu nedenlerle kapsam dışı bırakılan ilçelerde görev alan kamu personellerinin de mağduriyetlerinin giderilmesi, ilgili ilçelerin de tazminat ve çalışma ücreti ödeme kapsamına alınması hususunda talebimizi ilettik.