Anasayfa / Haberler / Sendikamızdan Haberler / BASK'ın %2 Sendikal Ayrımcılık Kanununa Dair Açıklaması
BASK'ın %2 Sendikal Ayrımcılık Kanununa Dair Açıklaması

BASK'ın %2 Sendikal Ayrımcılık Kanununa Dair Açıklaması

Toplu sözleşme ile yapamadıklarını kanun teklifi ile verdirmeye çalışarak %2’lik örgütlenme oranı getirmeye çalışanlar bilsinler ki anayasaya ve hukuka aykırı olan bu antidemokratik uygulama ile amacınıza kavuşamayacaksınız.


Bu anlayışa bir ders verme zamanı gelmiş ve geçmektedir. Çalışanların ve ailelerinin umutlarını sömürenlere bunun hesabını çalışanlar soracak ve gerekli demokratik tepkilerini bu sendikalardan istifa ederek göstereceklerdir. Anayasaya ve yasalara aykırı biçimde yapılmaya çalışılan bu uygulamaya ses çıkarmayanlar, ellerini ovuşturanlar, bunu bir baraj olarak görüp destek verenler tarihin sayfalarında sarı sendikal mücadelenin aktörleri olarak anılacaktır.
Herkes müsterih olsun ki, bugün Resmi Gazete’de yayımlanan bu haksızlığın Ocak 2024\'ten önce uygulanması mümkün değildir.


BASK ve bağlı sendikalar, bu haksızlıklara her zaman karşı duracaktır. BASK, emeğin hakkını çalışandan aldığı güçle koruyan, siyasetin bakış açısıyla değil tüm kamu çalışanlarının bakış açısıyla hareket eden Türkiye’deki bağımsız sendikal mücadelenin adıdır.

YORUM YAZ